Inter-Tech L.K., filtracja, serwis, części
FILTRACJA - CZĘŚCI - SERWIS
linia
linia pion
linia pion
linia pion
linia pion
Tel. 12 415-18-91
31-235 Kraków, ul. Koło Białuchy 23

Jesteśmy z Wami od 1997 r.

Maceratory

Oferowane maceratory

Firma INTER TECH L.K. w swojej ofercie posiada maceratory, które są urządzeniami przeznaczonymi do rozdrabniania materiałów stałych o grubej frakcji i dużej objętości. Solidna dwuwałowa konstrukcja maceratorów jest ekonomicznym rozwiązaniem do ochrony dalszych elementów instalacji przed uszkodzeniami. Zazębiające się rotory rozdrabniające zamontowane są na wałach.

Eksploatatorzy Oczyszczalni Ścieków stoją przed dużym i trudnym problemem jeśli chodzi o redukcję części stałych i odpadów w ściekach. Na rynku istnieje wiele urządzeń, które ułatwiają nam pozbycie się n/w części w sposób taki aby nie doprowadzać do awarii pomp czy też innych urządzeń umożliwiających przepływ ścieków. Jednym z nich, dzięki któremu możemy się pozbyć materiałów powodujących zapychanie jest właśnie macerator. Dzięki maceratorom można rozdrobnić szeroki zakres materiałów m.in. chusteczki higieniczne, szmaty, kawałki drewna, papier, buty, szlam, pampersy i wiele innych.

Udowodniono, że to właśnie maceratory zmniejszają zapychanie się pomp oraz chronią sprzęt przed awarią. Maceratory utrzymują prawidłowe działanie systemów kanalizacyjnych. Maceratory pomagają w bezpiecznej utylizacji wrażliwych, niespełniających norm lub niebezpiecznych materiałów.

Montaż w kanalizacji

Maceratory mogą być zainstalowane bezpośrednio w kanalizacji ściekowej lub przy wypływie. Ciała stałe zawarte w medium / ściekach docierają do maceratora wraz ze strumieniem cieczy. Tu następuję proces rozdrobnienia. Dostarczane przez naszą firmę maceratory są doskonałym rozwiązaniem gdy jest ograniczona ilość miejsca np. w studzienkach.

Istnieją na rynku takie maceratory, które są przystosowane do pracy w kanałach ściekowych i przepompowniach ścieków.

Konstrukcja i zasada działania

Ich konstrukcja jest zwarta ponieważ silnik jest zamontowany pionowo nad korpusem rozdrabniacza. Niskie prędkości i duży moment obrotowy wymagają stosunkowo niskiej mocy napędowej. Innowatorska konstrukcja monolitycznych rotorów sprawia że rozdrabnianie substancji stałych za pomocą maceratora jest szalenie ekonomiczne. Zbudowane są z pojedynczego bloku o wysokiej jakości stali. Dzięki temu jest możliwość mocnego , dokładnego i ciągłego cięcia. Rdzeń przenosi maksymalny moment obrotowy na krawędzie tnące maceratora co gwarantuje znakomite rozdrabnianie frakcji. Macerator zbudowany jest z monolitycznych zestawów nożowych zintegrowanych, które nie wymagają złożonego serwisu.

Frezy w kształcie tzw. krzywki przecinają, ścinają, rozdrabniają, kroją i rozrywają różne materiały na mniejsze kawałki zazwyczaj przyjmują one kształty pasków po przejściu przez noża maceratora.

Zestaw montażowy z prowadnicami naściennymi umożliwiający wygodny montaż maceratora na ścianie w przepompowni w świetle wylotu kanału ściekowego albo bezpośrednio w samym kanale ściekowym. Dzięki temu można urządzenie szybko i sprawnie wyciągnąć do serwisu, naprawy, czy też konserwacji.

Pomiędzy obudową maceratora i frezami znajdują się niewielkie prześwity umożliwiające przemieszczeniu się niewielkich wymiarowo ciał stałych . Elementy większe od przestrzeni / prześwitów w sposób wymuszony dostają się pod frezy tnące maceratora

maceratory
Przykładowy macerator Intertech L.K.
Maceratory
Macerator
Przykład oferowanego maceratora
Przykład oferowanego maceratora

Zalety maceratora

  • ekonomiczne rozdrabnianie ciał stałych (odpady organiczne, warzywa, owoce)
  • znakomita ochrona pomp przed frakcjami grubymi takimi jak tworzywa sztuczne, tekstylia, drewno
  • minimalne okresy przestoju
  • dzięki wysokiej odporności na zużycie długi okres użytkowania
  • lepszy efekt rozdrabniania – efektywniejsza praca - skuteczna obróbka
  • prosta obsługa
  • prosty serwis i konserwacja maceratora
|
|
|
|

Prawo autorskie ©1998 Inter-Tech Leszek Kowanek

Inter-Tech L.K., filtracja, serwis, części
31-235 Kraków, ul. Koło Białuchy 23
E-mail:


wykonanie: Studio Nivo