Prasa filtracyjna
Zagęszczacz bębnowy
Taśmy filtracyjne
Powszechnie znane i akceptowane urządzenia ze względu na ich prostotę i łatwość obsługi to prasy taśmowe a także zagęszczacze bębnowe i taśmowe.
Mają one zastosowanie przede wszystkim w miejskich i gminnych oczyszczalniach ścieków a także w różnych gałęziach przemysłu (spożywczego , papierniczego, farmaceutycznego, chemicznego, energetycznego, kosmetycznego, zakłady utylizacji odpadów organicznych, zakłady produkcyjne napojów, garbarnie, kopalnie i wiele innych).
Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu z naszego magazynu w bardzo krótkim okresie czasu i po bardzo korzystnej cenie taśmy o różnych szerokościach poczynając od taśm wąskich np.
0,50 m,
0,80 m,
1,00 m, aż do taśm o szerokości
2,50 m,
3,00 m czy
4,00 m. Gwarancja szybkiej dostawy lub naprawy zamka pozwala zminimalizować czas przestoju lub awarii, przez co czyni nasza firmą bezkonkurencyjną na rynku.
Oferujemy Państwu szeroką gamę taśm filtracyjnych w zależności od parametrów technicznych (min. przepuszczalności, grubości osnowy i wątku) w najwyższej jakości.
Na życzenie Klienta jest możliwość przesłania próbek taśm w celu własnej oceny.
Przykładowe przekroje splotu tkaniny
Taśmy filtracyjne do pras
Prasy taśmowe do odwadniania wyposażone są w
taśmy filtracyjne, pomiędzy którymi znajduje się osad poddawany procesowi odwadniania. Taśmy przechodzą przez kolejne strefy zgniotu, gdzie następuje usuwanie wody z osadu uwięzionego pomiędzy obiema taśmami. W końcowej fazie osad tzw. "placek" opuszcza taśmę. Ilość zawartości suchej masy osadu jest uzależniona od właściwości taśmy. Każdy użytkownik chce otrzymać końcowy produkt o jak najlepszych parametrach. Oprócz parametrów technicznych prasy (ilość stref zgniotu, szybkość przesuwu taśm, ) jak również rodzaju osadu w zależności od procesu produkcji, istotny wpływ ma rodzaj zastosowanej taśmy. Taśmy filtracyjne do pras produkowane są z poliestru, poliamidu lub kombinacji obu rodzajów materiałów w zależności od średnicy ziaren filtrowanego medium, w tym również pH. Gęstość splotu, grubość zastosowanych nitek oraz rodzaj splotu decyduje o parametrach taśm filtracyjnych takich jak przepuszczalność oraz wytrzymałość na rozciąganie. Łączenie dwóch końców taśm odbywa się na zasadzie połączenia dwóch przygotowanych krawędzi taśmy z metalowymi klipsami, których zaciśnięte końce zatopiono w 2 - składnikowej masie epoksydowej (aby uniknąć zerwania podczas zgarniania osadów), połączonych wspólnym łącznikiem jakim jest drut z poliestru lub metalu, wsunięty pomiędzy zachodzące na siebie oczka. Wszystkie elementy połączenia wykonane są ze stali kwasoodpornej.

Przykładowe strefy zgniotu taśmy
Taśmy filtracyjne termokurczliwe do zagęszczaczy bębnowych
Zagęszczacze bębnowe, których metalowy szkielet w formie bębna pokryty jest tkaniną termokurczliwą są powszechnie stosowane.
Tkaniny filtracyjne zakładane są luźno na bęben i łączone tak samo jak końce taśm dla pras. Zastosowanie gorącej wody lub pary o temperaturze 93 °C – 100 °C powoduje skurcz i zaciśnięcie się na bębnie. Tkanina produkowana jest z poliestru.
Taśmy i tkaniny filtracyjne do odwadniania gipsu w procesie odsiarczania
Odsiarczanie spalin jest jednym z podstawowych kierunków ograniczenia tlenków siarki w energetyce. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest metoda mokra. Oczyszczanie odbywa się w wielkim zbiorniku nazywanym absorberem. Zachodzi tam wiele technologicznych procesów, w trakcie których powstaje siarczan węglowy czyli po prostu gips. Gips wytworzony jako produkt uboczny odsiarczania jest odwadniany przy pomocy taśmowej prasy filtracyjnej. Później może być sprzedawany w celu produkcji np. materiałów budowlanych.
Taśmy i tkaniny do filtracji szlamów górniczych
Gromadzenie się szlamów i osadów działa hamująco na produkcję w górnictwie. Konieczne jest zastosowanie procesu odwadniania. Także w tej gałęzi przemysłu stosuje się prasy filtracyjne taśmowe a także prasy komorowe i membranowe. Zasada odwadniania mułów popłucznych i szlamów górniczych jest taka sama jak w przypadku odwadniania osadu ściekowego.
Sita do suszarni
Sita produkowane z materiału PET lub PPS odporne na hydrolizę a także na wysokie temperatury (do 180 °C) i wilgotność występujące w suszarniach. Zakres przepuszczalności powietrza takiego sita jest w zakresie od 80 - 1000 CFM. Brzegi sit suszących są wzmacniane klejem podobnie jak w przypadku taśm filtracyjnych.
Nasze taśmy pracują na dostępnych markowych maszynach w Polsce oraz na całym świecie.
Są to min.:
ALFA LAVAL, Bellmer, BIOWOGAZ, COMPROT, Diemme, DEWA, EMO, Guinard, Andritz, KLEIN, MONOBELT, OCM, PETKUS, Pomiltek,
Passavant Roediger, SLAMEX OY - Saltec, Vanex, Kreuzmayer, TEW, MONTECH, Sanbud i innych ...
Taśmy spiralne
Dostarczamy także materiały filtracyjne o splocie spiralnym przeznaczone do pras taśmowych a także zagęszczaczy bębnowych i taśmowych. Splot taki umożliwia dopasowanie do wymaganej średnicy bębna lub poszczególnych sekcji bez potrzeby stosowania specjalnych złączy, jak to ma miejsce w przypadku taśm o splocie diagonalnym lub satynowym. Jeżeli mamy do czynienia z zagęszczarką o długim bębnie, z kilkoma sekcjami, to wymiana taśmy w każdej sekcji nie stanowi problemu. Wystarczy połączyć nitką poprzeczną oczka spiral i zabezpieczyć klejem oba końce.
Przepuszczalność taśm spiralnych jest zależna od wypełnienia ( nitka o przekroju okrągłym lub płaskownik). Wypełnienie taśmy spiralnej zależy od parametrów osadu ( zawartości frakcji mineralnych i organicznych).

Przekroje taśm spiralnych

Przykładowa taśma spiralna

Przykładowa taśma spiralna

Przykładowa taśma spiralna
Taśmy ze stali nierdzewnej
W naszej ofercie znajdziecie Państwo również siatki ze stali nierdzewnej, które stosowane są w różnych działach gospodarki:
- przetwórstwie tworzyw sztucznych ( wytłaczarki),
- gospodarce wodno-ściekowej (filtrowanie wody i ścieków),
- przesiewanie materiałów.
Wszystkie zastrzeżone nazwy stanowią własność odpowiednich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.